KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14076365
nr 1407 6365
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Ljugarn, Gotland. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 36x44
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:19:27
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Ella Hägg-Bolin
Läs mer om Ella Hägg-Bolin